15 maja 2023

Jak być eko podczas miesiączki? 

Jesteś kobietą, więc doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele artykułów higienicznych zużywasz podczas miesiączki. Badania pokazują, że w ciągu całego życia kobiety zużywają nawet do 17 tys. podpasek i tamponów. Można więc od razu dojść do wniosku, że nasza planeta zasypywana jest odpadami, które bardzo źle wpływają na środowisko naturalne. Warto zdać sobie sprawę, że tampony i podpaski rozkładają się nawet kilka stuleci. Na szczęście w ostatnim czasie powstaje coraz więcej ekologicznych rozwiązań, które pozwalają na wprowadzanie przyjaznych zmian w środowisku. Chcesz być eko podczas miesiączki? Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek. 

Co powinnaś wiedzieć na temat jednorazowych środków higienicznych?

Pierwszy aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to fakt, że podpaski i tampony zawierają w sobie duże pokłady plastiku, które od lat zanieczyszczają naszą planetę i zabijają zwierzęta. Dodatkowo bawełna uprawiania jest przy użyciu toksycznych nawozów i pestycydów, co jeszcze bardziej przyczynia się do skażenia Ziemi. Powinnaś zdać sobie sprawę, że jednorazowe środki higieniczne, które są tworzone w ten sposób, później mają styczność z Twoją skórą, zresztą niezwykle wrażliwą. Toksyczne substancje bardzo szybko rozprzestrzeniają się po organizmie przez błonę śluzową. Prowadzi to też do powstawania alergii, podrażnień, stanów zapalnych itp. 

Na co wymienić jednorazowe środki higieniczne?

Nadszedł czas, abyś podjęła odpowiednie kroki, jeśli chcesz chronić swoja planetę i swój organizm. Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, np. podpaski wielorazowe, gąbki menstruacyjne, kubeczki menstruacyjne, a także majtki menstruacyjne. Dlaczego warto brać pod uwagę te ekologiczne rozwiązania?

   • Bawełna, którą wykorzystuje się do produkcji ekologicznej bielizny, pochodzi tylko ze zrównoważonych upraw, ponieważ nie używa się tam pestycydów, nawozów chemicznych czy za dużych ilości wody.
   • Nie są nasączane toksycznymi substancjami. 
   • Nie są pakowane w plastikowe opakowania.
   • Są to produkty biodegradowalne, dlatego nie szkodzą naszej planecie. 

  Majtki menstruacyjne – czy warto?

  Jeśli nie w smak są Ci tampony lub podpaski, świetnym wyborem mogą być majtki menstruacyjne. Jest to wielorazowa bielizna menstruacyjna posiadająca specjalną wkładkę chłonną, która jednak w niczym nie przypomina pampersa czy podpaski. Nie jest za bardzo widoczna, choć bardzo dobrze chłonie krew menstruacyjną. Bielizna menstruacyjna jest bardzo wygodna w użyciu i umożliwia zapomnienie o okresie nawet do 12 godzin. Wszystko jednak zależy od intensywności miesiączki. W naszym sklepie znajdziesz kilka rodzajów majtek menstruacyjnych, które możesz dopasować do swojej miesiączki. Warto wyposażyć się w nie jedną, ale dwie lub trzy pary majtek, aby mieć dodatkową parę, gdy wypierzesz jedną z nich. Majtki menstruacyjne powinny suszyć się w naturalny sposób, dlatego czas ten jest wydłużony. 

  Dlaczego warto zdecydować się na bieliznę menstruacyjną?

  Majtki menstruacyjne sprawdzą się nie tylko podczas menstruacji, ale również przewidziane są dla kobiet nietrzymających moczu, osób niepełnosprawnych i z pewnością warto się na nie zdecydować podczas plamień. Majtki menstruacyjne nie różnią się wyglądem od standardowych majtek, dlatego można je nosić na co dzień. Kiedy jeszcze warto zakładać bieliznę menstruacyjną?

    • Gdy wiesz, że zbliża się okres, ale nie wiesz, kiedy dokładnie.
    • W nocy.
    • Podczas mniej i bardziej intensywnego krwawienia.
    • Podczas uprawiania aktywności fizycznej.

   Wybierając nasze majtki menstruacyjne zyskasz naturalne zabezpieczenie okolic intymnych. Stworzone z naturalnych materiałów, takich jak m.in. bawełna, zapewniają oddychanie skóry i nie pozwalają na potliwość czy zakażenia. Wkładka chłonna zawiera jony srebra, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnie majtek przed rozwojem bakterii.

   Postaw na sprawdzone rozwiązania i zadbaj o swoje zdrowie. PoMIMAY wszystko!

   Nowa
   kolekcja
   już dostępna
   Koszyk

   Metka

   Materiał

   Majtki:Koronka:Dzianina ochronna:Dzianina chłonna:
   95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna
   5% Elastan5% Elastan5% Elastan5% Elastan

   Jak czyścić?

   Wyczyść

   Wypierz

   Wysusz

   Noś

   Po użyciu wymocz w zimnej wodzie i wrzuć do pralki na maksimum 40 st. C. Nie dodawaj płynu do płukania, a majtki umieść w specjalnym woreczku do prania bielizny. Po wypraniu nie wkładaj majtek do suszarki mechanicznej, ale pozostaw je do naturalnego wyschnięcia.

   Rozmiarówka

   Tabela rozmiarów

   Rozmiar EUSMLXL
   Rozmiar UK10121416
   Rozmiar FR38404244
   Obwód w talii66-7071-7474-7878-82
   Obwód w biodrach 88-9292-9696-100100-104

   Jak się mierzyć?

   Aby dobrać rozmiar majtek należy zmierzyć dokładnie obwód bioder w najszerszym miejscu. Następnie zaglądamy do tabeli wymiarów i sprawdzamy, który rozmiar jest najbliżej tym wymiarom. Poniższa tabela pozwoli nam ustalić, jaki rozmiar majtek nosimy. Dla przykładu, mając 91 cm w biodrach należy wybrać rozmiar S.