28 marca 2023

Wprowadzenie do majtek menstruacyjnych – czym są, jak działają i jak je stosować?

Czy wiesz, że kobiety podczas swojego życia przeżywają menstruację do 480 razy? Długość miesiączki jest różnorodna i średnio wynosi ok. 5 dni. Jeszcze do niedawna podczas okresu kobiety były zmuszone używać ogromu podpasek i tamponów. Dziś nie są już na to skazane, ponieważ dostępna jest alternatywa – majtki menstruacyjne, doceniane przez coraz szerszą grupę kobiet. Czym jest bielizna menstruacyjna, jak działa i jak powinno się ją stosować? Dowiesz się z poniższego materiału.

Majtki menstruacyjne – czym są?

Jeszcze do niedawna wiele kobiet słysząc hasło „majtki menstruacyjne”, nie potrafiła wyobrazić sobie możliwości ich użytkowania. Warto jednak wiedzieć, że jest to nie tylko wygodna bielizna, ale również ogromnie praktyczne rozwiązanie. Majtki menstruacyjne swoim designem są możliwie najbardziej zbliżone do standardowych, wygodnym majtek, a różnią się od nich specjalną wkładką ochronną absorbującą krew. Bielizna menstruacyjna chroni również przed przeciekaniem, więc zyskujesz całodobową ochronę. Majtki menstruacyjne powinny być wykonane z wysokiej jakości tkanin, aby zapewnić skórze oddychanie. Najpowszechniejsze są modele z bawełny. Dostępne są w dwóch fasonach, dlatego można je dopasować do swoich osobistych preferencji. Wybierając majtki menstruacyjne z naszego sklepu zyskasz nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także naturalny materiał i przystępną cenę.

Jak działają majtki menstruacyjne?

Najważniejszym aspektem majtek menstruacyjnych jest wkładka ochronna. Część ta zapewnia nie tylko bezpieczeństwo podczas miesiączki, ale także wygodę. Wkładka ochronna powinna składać się przynajmniej z trzech warstw:

  • Odpowiedzialnej za odprowadzanie wilgoci – warstwa ta jest oddychająca i powinna zabezpieczać organizm przed infekcją. Dlatego też najlepiej wybierać majtki menstruacyjne z wkładką posiadającą antybakteryjne jony srebra, ponieważ chronią one przed rozwojem bakterii i przykrym zapachem. 
  • Absorbującej krew menstruacyjną – każdy model prezentowany w naszym sklepie posiada inny stopień chłonności – od jednego do pięciu. Pierwszy stopień sprawdza się podczas plamień. 
  • Zewnętrznej nieprzepuszczalnej – jej głównym zadaniem jest zapobieganie przeciekaniu i ochrona odzieży lub pościeli. 

Zastanawiasz się, jak długo nosić majtki menstruacyjne? Przeważnie od 8 do 12 godzin, dlatego warto wyposażyć się w przynajmniej 2 pary. 

Jak stosować majtki menstruacyjne?

Bielizna menstruacyjna dedykowana jest do wielokrotnego użytku. Sięga się po nią w czasie miesiączki zamiast standardowych majtek. Po ich założeniu nie musisz stosować żadnych, dodatkowych środków higienicznych. Standardowo ochrona majtek wystarcza od 8 do 12 godzin, jednak zawsze warto być czujnym. W przypadku bardzo obfitych epizodów miesiączkowych, najlepiej sprawdzać je częściej. 

Jeśli chcesz cieszyć się możliwością długoletniego korzystania z majtek menstruacyjnych, powinnaś zastosować się do kilku zasad pielęgnacyjnych.

  • Po każdym użyciu należy zamoczyć je w zimnej wodzie, aby wypłukać krew.
  • Następnie można wyprać majtki w standardowej pralce, najlepiej w woreczku do bielizny. Temperatura prania powinna być dostosowana do majtek. Najlepiej stosować delikatne środki piorące.
  • Majtki menstruacyjne nie powinny być prane w suszarce mechanicznej. Po wypraniu należy rozwiesić je w ciepłym miejscu, ale nie gorącym. Np. kaloryfer zupełnie odpada, ponieważ może skutecznie zniszczyć warstwę nieprzepuszczalną. 

Bielizna menstruacyjna ma wiele zalet, wśród których najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda. Dodatkowo majtki menstruacyjne prezentowane w naszym sklepie wykonywane są z całkowicie naturalnych produktów, przyjaznych dla skóry. Z pewnością opcja zakupu takiego asortymentu przypadnie do gustu kobietom chcącym żyć zgodnie ze środowiskiem naturalnym, ponieważ majtki menstruacyjne są produktem wielokrotnego użytku. 

Poczuj więc suchość i komfort w każdej sytuacji. PoMIMAY wszystko!

Nowa
kolekcja
już dostępna
Koszyk

Metka

Materiał

Majtki:Koronka:Dzianina ochronna:Dzianina chłonna:
95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna
5% Elastan5% Elastan5% Elastan5% Elastan

Jak czyścić?

Wyczyść

Wypierz

Wysusz

Noś

Po użyciu wymocz w zimnej wodzie i wrzuć do pralki na maksimum 40 st. C. Nie dodawaj płynu do płukania, a majtki umieść w specjalnym woreczku do prania bielizny. Po wypraniu nie wkładaj majtek do suszarki mechanicznej, ale pozostaw je do naturalnego wyschnięcia.

Rozmiarówka

Tabela rozmiarów

Rozmiar EUSMLXL
Rozmiar UK10121416
Rozmiar FR38404244
Obwód w talii66-7071-7474-7878-82
Obwód w biodrach 88-9292-9696-100100-104

Jak się mierzyć?

Aby dobrać rozmiar majtek należy zmierzyć dokładnie obwód bioder w najszerszym miejscu. Następnie zaglądamy do tabeli wymiarów i sprawdzamy, który rozmiar jest najbliżej tym wymiarom. Poniższa tabela pozwoli nam ustalić, jaki rozmiar majtek nosimy. Dla przykładu, mając 91 cm w biodrach należy wybrać rozmiar S.