5 czerwca 2023

Majtki menstruacyjne a inne produkty higieniczne dla kobiet: podpaski, tampony, kubki menstruacyjne

Od jakiegoś czasu rynek produktów higienicznych dla kobiet w okresie menstruacji przechodzi prawdziwą rewolucję. Podpaski i tampony, a później kubeczki menstruacyjne mają dziś poważną konkurencję! Chodzi oczywiście o majtki menstruacyjne, które są wspaniałą alternatywą dla innych artykułów higienicznych. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które pragną zmienić podejście do tematu miesiączki, dając kobietą wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Jak jednak majtki menstruacyjne wypadają na tle podpasek, tamponów i kubeczków menstruacyjnych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym materiale.

Majtki menstruacyjne a podpaski

Ogólnie rzecz ujmując, majtki menstruacyjne i podpaski mają ze sobą trochę wspólnego. W końcu jeden i drugi produkt posiada warstwę chłonną absorbującą krew. Jednak budowa bielizny menstruacyjnej pozwala na dłuższe jej noszenie niż podpasek. Oprócz tego trzeba pamiętać, że podpaski bardzo często lubią się przesuwać, a to już jest szybka droga do zaplamienia ubrania. Majtki menstruacyjne nie przesuwają się, a warstwa chłonna rozmieszczona jest w taki sposób, aby krew menstruacyjna nie mogła przedostać się przez materiał. Opłacalność podpasek także jest wątpliwa, ponieważ po pierwsze są coraz droższe, a po drugie co miesiąc trzeba kupować ok. 2 paczek, aby starczyły na cały okres miesiączki. Czasem jednorazowo wydasz 15 zł i wszystkie podpaski wylądują w koszu. Wybierając majtki menstruacyjne otrzymujesz wielorazowy produkt, z którego możesz korzystać minimalnie przez dwa lata.

Majtki menstruacyjne a kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne pojawiły się na rynku nie dość dawno i można je albo pokochać, albo znienawidzić. W pierwszej kolejności akcesorium to musi być bardzo dobrze dobrane, aby spełniało swoją funkcję. Dodatkowo osoby wybierające to rozwiązanie, nie mogą czuć oporu przed obcowaniem ze swoja krwią menstruacyjną, ponieważ kubeczek menstruacyjny wymaga m.in. wkładania palców do pochwy. A to nie jest już komfortowe rozwiązanie dla wielu użytkowniczek. Oprócz tego kubeczki menstruacyjne mogą przyczynić się do wstrząsu toksycznego, ponieważ źle użytkowane, mogą stać się prawdziwym siedliskiem bakterii. Kubeczki menstruacyjne wymagają zachowania bardzo wysokiej higieny. Majtki menstruacyjne nie wymagają dotykania własnej krwi, nie trzeba też zaglądać placami do swojej pochwy. Dodatkowo wykonane są z antybakteryjnych materiałów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Majtki menstruacyjne a tampony

Tampony są produktem pośrednim między podpaskami a kubeczkami menstruacyjnymi. Wkładane w pochwę, są rozwiązaniem jednorazowym. Użytkowane są przez kobiety, które chcą poczuć się bezpieczniej niż w podpaskach. Jednak również tampony nie zawsze są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Dodatkowo są siedliskiem bakterii i nie każda kobieta dobrze czuje się, nosząc ciało obce w swojej pochwie. Dlatego też najlepszą alternatywą dla tamponów, są właśnie majtki menstruacyjne, które zabezpieczą przed niepowołanymi sytuacjami i nie będą wymagać tak częstej wymiany jak tampony. Oprócz tego tampony kosztują mniej więcej tyle samo, co podpaski, dlatego warto przeliczyć, co się bardziej opłaca.

Majtki menstruacyjne – co jeszcze za nimi przemawia?

Za zakupem majtek menstruacyjnych przemawia wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • Troskę o środowisko naturalne, ponieważ są ekologiczne.
  • Oszczędności, gdyż jest to produkt wielorazowego użytku, który będzie służyć minimum 2 lata.
  • Produkcja mniejszej ilości śmieci.
  • Bezpieczeństwo i komfort niezależnie od sytuacji.
  • Możliwość zastosowania każdego dnia, nawet gdy nie masz miesiączki.
  • Możliwość zastosowania przez kobiety nietrzymające moczu lub będące w połogu.
  • Wysoka higiena – antybakteryjne materiały.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat majtek menstruacyjnych, koniecznie skontaktuj się z nami, a z chęcią rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Nowa
kolekcja
już dostępna
Koszyk

Metka

Materiał

Majtki:Koronka:Dzianina ochronna:Dzianina chłonna:
95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna95% Bawełna
5% Elastan5% Elastan5% Elastan5% Elastan

Jak czyścić?

Wyczyść

Wypierz

Wysusz

Noś

Po użyciu wymocz w zimnej wodzie i wrzuć do pralki na maksimum 40 st. C. Nie dodawaj płynu do płukania, a majtki umieść w specjalnym woreczku do prania bielizny. Po wypraniu nie wkładaj majtek do suszarki mechanicznej, ale pozostaw je do naturalnego wyschnięcia.

Rozmiarówka

Tabela rozmiarów

Rozmiar EUSMLXL
Rozmiar UK10121416
Rozmiar FR38404244
Obwód w talii66-7071-7474-7878-82
Obwód w biodrach 88-9292-9696-100100-104

Jak się mierzyć?

Aby dobrać rozmiar majtek należy zmierzyć dokładnie obwód bioder w najszerszym miejscu. Następnie zaglądamy do tabeli wymiarów i sprawdzamy, który rozmiar jest najbliżej tym wymiarom. Poniższa tabela pozwoli nam ustalić, jaki rozmiar majtek nosimy. Dla przykładu, mając 91 cm w biodrach należy wybrać rozmiar S.